Ekstern deling på Microsoft 365

  • 21/02/2023
  • 10:00 to 12:00
  • Microsoft Teams

Information om netværksmødet

Kom med til dette online-netværksmøde og hør om ekstern deling på Microsoft 365 med indlæg fra Peter Brinch Larsen, Pointwork

Microsoft 365 tillader deling med eksterne på mange forskellige måder. Peter vil i denne session give en indflyvning til, hvilke forskellige muligheder, der ligger i forhold til at dele og samarbejde med eksterne.

Vi vil dykke ned i nogle af de nyere muligheder, der er kommet for at opsætte deling, når det kommer til B2B. Der vil i sessionen blive demonstreret nogle konkrete eksempler på samarbejdsscenarier, hvor vi bl.a. dykker ned i Shared Channels (B2B direct connect), samt den mere traditionelle deling B2B Collaboration, hvor det bl.a. er muligt at opsætte ekstranet funktionalitet.

Der vil også være rig mulighed for at dele viden, erfaringer og få sparring til dine aktuelle udfordringer med Microsoft 365 fra en lidt mere teknisk vinkel.

Dagsorden

10.00 Velkomst og siden sidst
10.05 Kort præsentation af hver deltager og aktuelle udfordringer
10.20 Deling af erfaringer, succeser og input til aktuelle udfordringer
10.45 Pause
11.00 Temaindlæg: Ekstern deling på Microsoft 365
12.00 Tak for i dag og på gensyn

Gratis prøvemøde

Tag fat i mødefacilitator Kurt Kragh Sørensen på tlf. +45 4018 1655 eller mail Kurt@IntraTeam.dk, hvis du er interesseret i et gratis prøvemøde i gruppen. Der er kun få ledige pladser til mødet.

OBS: Konsulenter og leverandører har ingen adgang til netværket.

Ingen felter fundet.